Kurumsal

Organik Zeytin Çiftliğimiz

Saf, Berrak, Sağlıklı, Yüce yaratıcıdan İnsanoğluna verilen en kutsal hediye, Sofralarımızın ve sağlığımızın vazgeçilmez besin kaynağı, Zeytinyağı, temiz toprak, temiz hava ve kimyasallardan arındırılmış zeytin bahçelerinde başlar zeytin yağının uzun ve zorlu yolculuğu. 

Organik zeytin yağı üretiminin yapıldığı zeytin bahçelerini; ağır sanayi tesisleri, toplu yaşam mekanları, maden işletmeleri ve kentsel atık merkezlerinden çok uzakta konumlandıran İLHAN SARI ORGANİK ZEYTİN ÇİFTLİĞİ; bahçelerinde tüm zeytin ağaçları için ilk dikildiği günden bu güne kadar Tarım Bakanlığı tarafından tanınan ve yetkilendirilen, uluslararası alanda denetim ve sertifikasyon işlemleri yürütmekte olan ECOCERT-ORGANIK TARIM sertifikası almıştır. 

Kısacası İLHAN SARI ORGANİK ZEYTİN ÇİFTLİĞİNDE bütün ağaçlar doğuştan organiktir.

Çiftlik,  üç buçuk milyon metre karelik alana sahip iki dere arasında, organik tarıma çok elverişli bir konumda kurulmuştur.  

Dünya'nın en modern  ve çevreci tesisinde oksijensiz ortamda zeytin yağı üretimi yapan İLHAN SARI ORGANİK ZEYTİN ÇİFTLİĞİ'nin diğer zeytin yağı üreticilerine göre en belirgin özelliği, modern yağ üretim tesisinin çiftliğin içinde olması ve sadece özel yetiştirilen zeytinlerimizin için bu tesislerin kullanılmasıdır.

İLHAN SARI ORGANİK ZEYTİN ÇİFTLİĞİ, bu sistem sayesinde, dalından koparılan zeytinin, zeytinyağı üretilene kadar olan yolcuğunda en üst seviyede zaman tasarrufu sağlamakta ve tüm zeytinyağlarını "4 saat" içerisinde sıkmaktadır.

Zeytinin dalından  koparıldığı anda itibaren, saatler ilerledikçe zeytinyağı içerisindeki insan sağlığına faydalı mineral ve vitaminlerin oranları gittikçe azalmaya başlar. Faydalı mineral ve vitaminlerin  korunması için gerekli ideal  süre ise maksimum 4 saattir. 4 saat markasını ve garantisini ise İLHAN SARI ORGANİK ZEYTİN ÇİFTLİĞİ gururla vermektedir.

Bu titiz teknolojiyle zamanla yarışarak üretilen zeytinyağlarının saklanması da ayrı özen ve dikkat istemektedir.  Sizler için bunu da düşünen İLHAN SARI ORGANİK ZEYTİN ÇİFTLİĞİ, İtalya'da özel olarak dizayn ettirdiği, koyu renk zeytinyağı şişelerine dolum yapmaktadır. Böylelikle, üretilen zeytinyağı, tazeliği ve kalitesi bozulmadan daha uzun süre muhafaza edilebilmektedir.

Tüm üretim sürecinde görünmeyen kahramanlar olan İLHAN SARI ORGANİK ZEYTİN ÇİFTLİĞİ personeli ise, dünyaya sundukları üst düzey kalitede zeyinyağına emek vermenin mutluluğunu ve haklı gururunu yaşamaktadırlar.

Konusunda uzman egitmenler tarafından sürekli eğitime tabi tutulan İLHAN SARI ORGANİK ZEYTİN ÇİFTLİĞİ çalışanları, sektörel eğitim seviyesi konusunda  en yüksek çalışma gurubu haline gelmiştir. 

Yeniliklere ve gelişime açık bu uzman kadro, bilinçli ve kontrollü bir şekilde, Türkiye'nin en gözde zeytini olan İLHAN SARI ORGANİK ZEYTİN'i yetiştirmekte, son derece modern tesislerde ORGANİK ZEYTİNYAĞI üretmektedir.

İLHAN SARI ORGANİK  ZEYTİNYAĞI, Dünyaya ve Gelecek nesillere ikram ettiğimiz en büyük mirasımız ve gururumuzdur.

İLHAN SARI ORGANİK  ZEYTİNYAĞI ÇİFTLİĞİNDEN....