Bizden Haberler

Zeytin yapraklarındaki mucize Bursa zeytin ve zeytinyağı konusunda Türkiye’nin ve dünyanın en önemli şehirlerinden biri.Bu kadar değerli bir hazinenin üzerinde yaşıyor olmak biz Bursalılar için ayrı bir övünç kaynağı. Bu kıymetli hazineyi dünyaya tanıtan bir iş insanını sizlerle tanıştıracağım.
Oleuropein Dün zeytinde, zeytinyağında ama daha çok zeytin yaprağında bulunan “Oleuropein” isimli bir maddeden bahsetmiş ve bu sihirli bileşenin özellikle kanser hastaları için yeni bir umut olabileceğini anlatmıştım.
İlhan Sarı Çiftliği İlhan Sarı Çiftliği Manisa’nın, Köprübaşı İlçesindeki iki dere arasına, tamı tamına 3 bin 500 dönümlük araziye 200 bin ağaç dikerek dünyanın en büyük organik zeytin çiftliğini kurdunuz… Yeni ektiğiniz fidanların köklerine tarla fareleri dadandı.
Yatırımcılar Organik Zeytin Çiftliğine Hayran Oldu Yatırım olanaklarını araştırmak için geldikleri Köprübaşı ilçesinde incelemelerde bulunan Almanya'da yaşayan gurbetçi yatırımcılar, ziyaret ettikleri organik zeytin çiftliğine hayran kaldılar.
SDÜ'den Bir Başarı Daha Mevlüde Bilgiç tarafından geliştirilen “Zeytin Atık Posasından Antimikrobiyal Ev Tekstili” başlıklı proje, İlhan Sarı Organik Zeytin Çiftliği ve Fistaş Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Sarı ile ortaklaşa yürütülecek.
İlçe Kaymakamları Köprübaşı'nda Buluştu ’Manisa İli Organik Tarım ve Organik Hayvancılık Stratejisi ve Eylem Planı’ Projesi kapsamında, Köprübaşı ilçesindeki organik tarım tesislerine teknik gezi düzenlendi.