Hakkımızda

 

İlhan Sarı Organik Zeytin Çiftliğinin kurucusu ve sahibi, İlhan Sarı tarafından 2000 yılından itibaren yüzlerce arazi sahibinden tek tek satın alınıp birleştirilerek büyük bir parsel haline getirildi. Dünyanın en büyük organik zeytin çiftliğini kurmak, dünyanın en kaliteli ilaç derecesinde zeytinyağını ve dünyanın en yüksek oleuropein miktarı olan zeytin yapraklarından organik zeytin yaprak çayı, organik zeytin yaprak ekstraktı ve organik zeytin yapraklarından ilaç üretmek için; zeytin fidanlarının organik olarak dikilip, organik olarak yetiştirilip ve büyütülmesini gösteren çiftliğimizin zaman yolculuğu aşağıdaki fotoğraflarla anlatılmaktadır.

 

İlhan Sarı Organik Zeytin Çiftliğinin Amaçları Ve Hedefleri;

 

Ağaçlarımızın organik beslenme ve bakım programından başlayarak, çiftliğimizin bulunduğu coğrafyanın ve iklimin bize sağladığı üstün avantajlarla, İlhan Sarı organik zeytin çiftliği olarak; yenilikçi, akılcı ve sorumlu yaklaşımımızla alanımızdaki en çevre dostu, en kaliteli, en farklı, insan sağlığı için en faydalı ilaç derecesinde organik zeytinyağı üreticisi olmak, organik zeytin yapraklarından; organik zeytin yaprak çayı, organik zeytin yaprak ekstraktı ve organik zeytin yapraklarından ilaç yapmayı amaçlıyoruz.

Doğayı ve insanlığı önemsiyoruz.

İlkeli duruşumuzun bizi zirveye taşıyacağına inanıyoruz…

İlhan Sarı Organik Zeytin çiftliği olarak Ege bölgesinin temiz havasıyla yetişen ve tüm önlemleri alınarak doğaya zarar vermeden toplanan, tamamıyla organik zeytinlerimizde dikkat ettiğimiz en önemli nokta 4 saat kuralıdır.

Zeytinin dalından koparıldığı andan itibaren insan sağlığı için yararlı mineral ve vitaminlerin oranları zaman geçtikçe azalmaya başlar. Zeytinin tamamen doğallığını kaybetmemesi için zeytin meyvesinin dalından koparılması, taşınması ve zeyting yağının sıkılması işlemi için gerekli süre maksimum 4 saattir.

Dünyanın en yüksek teknolojisi ile oksijensiz ortamda zeytin yağı elde eden kendi tesisimizin, 3,5 milyon m2 büyüklüğe sahip İlhan Sarı Organik Zeytin Çiftliğimizin içerisinde olduğudan dolayı 4 saat kuralını %100 uygulamaktayız.

İlhan sarı organik zeytinyağlarının en büyük avantajı ve dolayısıyla farkı budur.

Ayrıca İlhan Sarı organik zeytinyağı, uluslararası gözetim kuruluşu ECOCERT gözetiminde ve yağın üstün niteliklerinin muhafaza edilebilmesi için, ışıktan koruyan siyah şişelerde sunulmaktadır.

Bizim için şu 3 madde önde gelir.

*Kalite

*İnsanlığa fayda

*Doğayı; saf, temiz katkısız kılmak

Biz İlhan Sarı organik zeytin çiftliği olarak doğanın temizliğini bahçemizden sofralarınıza getiriyoruz.

Çünkü siz en iyiyi hak ediyorsunuz.